RIXOS PREMIUM TEKIROVA 5* - 7 Days

Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne Tekirova, ne nje nga anekset e kaltra te Mesdheut. Rrethuar nga peme pishe dhe nga nje panorame malore mitike. Ndertuar mbi nje siperfaqe prej 186.000 m2, kompleksi eshte vetem 10 minuta larg nga qendra e biznesit dhe e argetimit e Tekiroves, 17 km larg nga qendra turistike e Kemerit dhe 73 km larg nga Aeroporti i Antalias, 60 km nga qendra e Antalyas. Ndodhet ne vije te pare me detin, me plazhin e tij privat prej rere dhe guralece. I rinovuar plotesisht ne vitin 2014.

Akomodimi:
Struktura e hotelit eshte e perbere nga 2 godina qendrore dhe villat ne pjesen e pasme, me nje numer total prej 770 dhomash. Hoteli ka 8 pishina, pishina kryesore ze nje siperfaqe prej 3319 metra katrore.
Ne zonen e vilave gjendet nje tjeter pishine me nje siperfaqe prej 5548 metra katrore. Ne brendesi te dhomave ka minibar, tv satelitor, linje direkte telefonike si ne tualet dhe ne dhome, kondicioner, ballkon, sensor kundra zjarrit, tualet dhe vaske, tharese flokesh.

Restorante dhe Bare:
Restoranti kryesor ku sherbehet: Mengjes i hapur buffe, mengjes ne ore me te vona, dreka dhe darka 6 Restorane A La Carte jane te hapur per darka me rezervim paraprak.

La Rosetta – restorant me gatime Italiane
Cactus – restorant me gatime amerikane
A La Turca – ku keni mundesi te shijoni specialitetet e kuzhines turke
Mermaid – ne te cilin keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa deti
Mandarin – restorant me specialitete te Lindjes se larget
Exclusive Club restaurant eshte i hapur gjate gjithe javes, 
À la Carte Restaurants jane te hapura 6 dite gjate javes.
Pijet sherbehen ne shishe ne te gjitha restorantet dhe baret e brendshme.
Per qendrime me pak se 4 nete restorantet a la carte jane me pagese.
Per qendrime 4 nete ose me shume Alaturca dhe Mandarin Restorant jane free of charge gjate qendrimit.
Ne baret e hotelit mund te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Aktivitete dhe sherbime:

Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Fushe tenisi, sauna, palester, masazh, ambient per femijet, bilardo, ping-pong,karaoke, canoe, bowling, zhytje, pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.
Cfare perfshihet per te sapo martuarit : Pritje private, check in dhe check out i shpejte, Dhome e zbukuruar me nje dekorim te vecante per ciftin Mengjes ne dhome
Ciftit do ti kushtohet me shume prioritet ne reservimin e restorantit a la carte, Cokollate speciale dhe Spumante Photo dhurate
Upgrade dhome ne varesi te disponibilitetit. Kjo oferte vlen per nje periudhe deri ne 3 muaj nga dita e celebrimit.

You can send your enquiry via the form below.

RIXOS PREMIUM TEKIROVA 5*