CORNELIA DIAMOND GOLF RESORT & SPA 5* - 7 Days

cornelia

Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne zonen turistike te Belekut, ne nje siperfaqe 200 000 m2 , 35 km nga Aeroporti i Antalyas dhe 45 km nga qendra e Antalyas.
Informacion per dhomat:

Resorti ka ne perberje 571 dhoma dhe 1200 shtreter: 449 dhoma Standarte, 18 dhoma familjare nga kopshti, 46 dhoma familjare nga liqeni, 6 diamond suita, 20 dhoma golf suite, 4 blu suit, 1 suite presidenciale, 10 lake vila, 17 lake houses. Ato jane te dekoruara me stil dhe elegance dhe jane te pajisura me te gjitha orendite moderne dhe luksoze. Ballkon ose Tarace, Internet Wireless, Ajer te Kondicionuar, Tv LCD me kanale satelitore, Kasaforte sigurie dixhitale, Mini bar, Telefon me linje direkte internacionale, Tharese flokesh, Tualet me dush dhe te gjithe aksesoret e nevojshem.
Restorantet dhe Baret:

Restoranti kryesor Diamond – restoranti qendror Buffet per mengjezin, dreken dhe darken.
Restorant The Dome Snack – i lokalizuar prane pishines, ne te cilin keni mundesi te shijoni Snacks dhe ushqime te ndryshme
Restorant Sapore – me kapacitete 50 vende, ofron ushqime te kuzhines Mesdhetare
Restorant Sumach – me kapacitet 35 vende, serviren Kebap dhe gatime tradicionale Turke
Restorant Locanta – me kapacitet 30 vende, keni mundesi te shijoni ushqime te kuzhinave Turke dhe Ottomane
Restorant Tai Pen – me kapacitet 50 vende, ofron mundesine te shijoni ushqime tradicionale te Lindjes se Larget
Restorant Forest Pub – me kapacitet 50 vende, ne te cilin serviren specialitete te kuzhinave te Amerikes se Veriut dhe Amerikes Latine
Restorant Fish & Love – me kapacitet 40 vende dhe ne nje atmosfere roamantike, ku keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa Deti dhe Peshku
Restorant Bubble VIP – me kapacitet 30 vende, ne te cilin ofrohen ushqime speciale dhe nje sherbim i klasit te pare
Gozleme & Nargile – keni mundesi te shijoni Gozleme tradicionale Turke duke provuar edhe Nargile
Salamakis Disco – ofron muzike te perzgjedhur dhe Dj rezident
Gjithashtu resorti ka edhe disa bare duke e permbushur te gjithe gamen e Pijeve te buta, te nxehta, te ftohta, alkoolike dhe joalkoolike : The Shine bar, Moulen Rose bar, La Boheme bar, The Dome bar, Roll Club bar, Crassula SPA bar, Cue Club bar, Purple Rain Night club, Mermaid Beach bar, Seabird bar, Biscotti Cafe, Mini bar.
Aktivitete :

Skuader Animacioni qe organizon Programe dhe Aktivitete gjate dites.
Ping-pong, Voleyboll ne plazh, Water polo, Archery, Boccia me sfera, Mini futboll, Basketboll, Badminton, Fitness center, Squash, Lojra me Anketa, Kurse dhe Konkurse Speciale per trajnime te ndryshme, Outdoor dhe Indoor Swimming pool.
Programme Aerobie : Joga, Ushtrime ne uje, Mesime per Streching
4 Sallone per Bowling, 7 Bilardo, Lojra Elektronike dhe Play Station.
Sporte Ujore me motor dhe pa motor: Windsurfing, Kanotazh, Pedalo, Jet ski, Parasailing, Water ski, Banana, Ringo, Aquapark dhe Water Slides
Show dhe Spektakel ne mbremje dhe Performanca Live ne Amfiteater me kapacitet 600 vende, Karaoke dhe Dance Show, Kinema.
SPA center, Masazhe, Fusha Tenisi, Internet cafe, Shopping Mall, Babysitter, Lavanderi dhe Pastrim kimik, Telefon he Fax, Makina me qera, Butike dhe Bizhuteri.
Resorti shquhet per nje nga qendrat e Golfit me te medha dhe me lukoze te zones Nick Faldo dhe per Akademine e Golfit David Leadbetter.

You can send your enquiry via the form below.

CORNELIA DIAMOND GOLF RESORT & SPA 5*