ADALYA ELITE LARA 5* - 7 Days

adalya

Vendndodhja :
Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Lares, eshte 15 km larg qendres se qytetit dhe 10 km larg aeroportit te Antalias.
Ka nje siperfaqe prej 45000m2.

Akomodimi :
Hoteli  ka ne total 525 dhoma komode. Te gjitha dhomat jane te kompletuara me telefon,  tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem,
tharese flokesh, LCD TV (satelite), minibar, kasaforte, ballkon.

Bare dhe restorante :
Restoranti kryesor ofron sherbim bufe me menu te pasur tradicionale dhe nderkombetare. Ka nje kapacitet prej 710 persona ne
ambjentin e brendshem, dhe 450 persona ne ambjentin e jashtem.
Restoranti Bosfor a la carte jane te hapur 19:00 / 21:30
Restoranti Basiliko a la carte            19:00 / 21:30
Restoranti CAI a la carte                  19:00 / 21:30
Restoranti special a la carte              19:00/ 21:30
Restoranti Halikarnas a la carte          19:00/ 21:30
Pool Bar I hapur 10:00/19:00
Beach bar 10:00/24:00
Lobby bar 09:00/24:00
Night club 23:30/ 02:00
Pier bar 10:00/19:00
Mahall Bar 24 SAAT
Pasticeria 11:00/19:00
Fun fair(trampoline, bumper car, karosel, ferris wheel) te hapur nga ora 19:30/21:00

Facilitete :
Hoteli ofron keto sherbime : recepsion 24 ore, fushe lojerash per femije, disko, plazh privat, tenis, sporte ujore dhe scuba diving, volleyball, pingpong, tennis aerobi, internet, sale mbledhje dhe conference, cadra dhe shezllone, minimarket, fax, lavanderi dhe pastrim kimik, sherbim dhome, animacione, miniclub, wellness and spa, sauna, masazhe, trajtime te ndryshme trupi dhe fytyre.
Ne hotel ndodhen 6 pishina: pishina olimpike, pishina e jashtme per te rritur, pishina me dallge artificiale, pishina e brendshme, pishina per femije, pishina me rreshqitese uji si dhe akuaparku.

Extra charge/ Me pagese :
Sporte(Bilardo, Ais hockey, Chess, soccer, Internet caffe dhe Video games dhe Bowling
Water sport in beach: Parashute, Varka, Canoe, Surf)
Wellnes, Beauty cente,Spa: Banjo turke, sauna, masazh special, Spa, Skin care, Hair Dressers,  Vip masazh, Steam room, salt room), Doctor,
Jeep, rental car / bicycle / babycare, Shooping centre, Transferta nga aeroporti, Lavanderi, Kujdesi ndaj femijes, Telefoni dhe fax, Servisi I dhomes

Free of charge/Pa pagese :
Aktivitetet ditore, Spektaklet e Animacionet, Qendra e Fitness, Special Gala Party, nje here ne cdo dy jave, Banjat turke, Saunat, Tabele tennis,
Volleyball, Dart, Boccia, Aerobi, Gjimnastik/ Gjimnastik ne uje, Kasaforte ne dhome, Mini library, Wi ffi, Cadrat, shazllonet ne plazh dhe ne pishine,
Tunelet e ujit, Shfaqjet animacione, Mini club nga 4-12 vjec, mini disco

You can send your enquiry via the form below.

ADALYA ELITE LARA 5*